0
0

Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., ul. Gajowa 5, 43-254 Warszowice, Polska Sekretariat:
+48 32 494 00 00
Sekretariat:
info@jbg2.com
zapytaj ON-LINE

Urządzenia chłodnicze dla warzyw i owoców


Sezon letni to tradycyjnie pora większego zainteresowania świeżymi warzywami i owocami. Mamy wtedy największe szanse na zakup naturalnej i świeżej żywności nie pochodzącej z upraw szklarniowych czy tunelowych. Jest to dobry powód do sprawdzenia, jak dzisiaj wygląda „warzywniak” oraz zastanowić się jak będzie wyglądał jutro.

Rynek świeżych warzyw i owoców od pewnego czasu przechodzi w Polsce poważne zmiany. Coraz popularniejsze i bardziej powszechne stają się żywność ekologiczna, organiczna, superfoods oraz tzw. „rescued food”. Większość z tych trendów związana jest przede wszystkim z większą świadomością klienta oraz potrzebą posiadania większej ilości informacji o produkcie. Oprócz tego konsumenci coraz częściej stawiają nacisk na kwestie zdrowotne i proekologiczne przy zakupie żywności.

W ostatnich latach można zauważyć duży rozwój segmentu żywności organicznej, produktów pochodzących z eko-upraw lub posiadającej różnego rodzaju BIO-certyfikaty. Sieci handlowe zaczynają powoli odchodzić od umieszczania tego typu produktów w pojedynczej i wyodrębnionej ekspozycji. Żywność ekologiczną można znaleźć na półkach zaraz obok produktów uznawanych dotychczas za klasyczne. Szybko rozwijają się sieci sklepów oferujących wyłącznie produkty wegańskie lub organiczne. Kolejnym trendem proekologicznym jest oferowanie tak zwanej żywności uratowanej czyli „rescued food”- produktów o mniejszych walorach estetycznych, ale takich samych wartościach odżywczych. Co więcej, można je znaleźć tak w placówkach oferujących żywność ekologiczną, jak również w dużych sieciach handlowych.

Świeża żywność sezonowa jak i ta z upraw ekologicznych mają to do siebie, że posiadają znacznie mniej (lub w ogóle) sztucznych dodatków. Żywność ta jest zdecydowanie zdrowsza i posiada więcej wartości odżywczych, jednak jej okres zdatności do spożycia jest znacznie krótszy. Jednym ze sposobów na przedłużenie ich okresu przydatności może być przechowywanie w warunkach chłodniczych nie tylko podczas transportu i magazynowania ale również w fazie ekspozycji na sali sprzedaży.

Zastosowanie mebli chłodniczych do świeżych owoców i warzyw nie jest powszechną praktyką. Niemniej sieci handlowe coraz częściej stosują takie rozwiązania. Najczęściej w meblach chłodniczych przechowuje się produkty drogie lub wyselekcjonowane zgodnie z polityką handlową sklepu.

W ofercie JBG-2 można znaleźć szereg urządzeń do eksponowania warzyw i owoców w warunkach chłodniczych. Zależnie od koncepcji handlowej obiektu mogą to być regały chłodnicze horyzontalne lub wysokie oraz wyspy chłodnicze. Wiele z tych mebli można wyposażyć w specjalistyczne oświetlenie czy systemy zraszania.

Obserwowany kierunek rozwoju rynku warzyw i owoców pozwala wnioskować, że produkty w wersji BIO będą zwiększać w nim swój udział. Tym bardziej zapraszamy do zapoznania się z ofertą JBG-2 już teraz.

 


Pliki do pobrania:

LDF-17 LDF-16 RDL-S1 RDM-10

Galeria:

Wróć

Urządzenia Plug-in

Urządzenia z wbudowanym agregatem, przeznaczone głównie do mniejszych sklepów. Nie wymagają zewnętrznej instalacji chłodniczej.

Zobacz produkty

Urządzenia remote

Urządzenia opracowane pod zewnętrzny system chłodniczy. Znajdują zastosowanie w każdym sklepie, głównie w super i hipermarketach.

Zobacz produkty

JBG-2 Group:

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.