0
0

Kontakt

JBG-2 Sp. z o.o., ul. Gajowa 5, 43-254 Warszowice, Polska Sekretariat:
+48 32 494 00 00
Sekretariat:
info@jbg2.com
zapytaj ON-LINE

FLOW system


System znajduje zastosowanie zarówno w urządzeniach typu remote jak i plug-in. Jest to nowe ekologiczne rozwiązanie, którego właściwości pozwalają ulepszyć parametry pracy urządzeń, zmniejszyć oddziaływanie na środowisko oraz obniżyć rachunki.

ZARZĄDZANIE CIEPŁEM

FLOWsystem daje możliwość zarządzania ciepłem wytwarzanym przez urządzenia chłodnicze poprzez jego rozprowadzenie do innych pomieszczeniach lub wykorzystanie w innych instalacjach.

OPTYMALNA WYDAJNOŚĆ URZĄDZEŃ

Wykorzystanie systemu FLOW pozwala utrzymać równy stopień skraplania w całej linii urządzeń. Dzięki temu każde urządzenie w linii będzie pracować na optymalnym poziomie.

OSZCZĘDNOŚCI

FLOW system znacząco obniża koszty utrzymania sklepu, szczególnie jeżeli będzie zintegrowany z pracą innych instalacji (Klimatyzacja, ogrzewanie, itp.)
 

FLOWsystem to najnowsze rozwiązanie JBG-2, które za pomocą dodatkowego obiegu wodnego umożliwia zarządzanie ciepłem wytwarzanym przez urządzenia chłodnicze.

System ten może skutecznie przenosić ciepło z powierzchni sklepowej w pożądane miejsce, ale także daje możliwość ponownego wykorzystania ciepła w innych instalacjach.

FLOWsystem to łatwy i przyjazny środowisku sposób  na szybie osiągnięcie oszczędności niezależnie od tego czy system pracuje niezależnie, czy jest zintegrowany z innymi instalacjami.

 

FLOWsystem został zaprojektowany tak aby mógł być wykorzystany w każdym rodzaju placówki handlowej. Może to być zarówno sklep typu covenience lub sklep typu discount wyposażony w urządzenia typu Plug-In. Za pomocą prostej adaptacji Plug-In do Plug-In FLOW można uzyskać oszczędności na funkcjonowaniu instalacji chłodniczej przy relatywnie niskich nakładach.

Głównym zdaniem systemu FLOW jest odebranie ciepła generowanego przez urządzenie, a następnie jego transport na zewnątrz. Elementem układu chłodniczego odpowiedzialnym za wyprowadzanie ciepła na zewnątrz jest skraplacz. Adaptacja urządzenia chłodniczego do FLOW związana jest przede wszystkim ze skraplaczem i może być wykonana w dwóch wersjach. STANDARDOWEJ i HYBRYDOWEJ.

W wersji STANDARDOWEJ skraplacz zostaje zastąpiony wymiennikiem płytowym, który staje się głównym i jedynym elementem odpowiedzialnym za oddawanie ciepła z układu chłodniczego. Wymiennik płytowy jest także podłączony do systemu FLOW, gdzie za pomocą dedykowanego systemu rurowego. ciepło może być przeniesione do wskazanego miejsca.

W wersji HYBRYDOWEJ wymiennik płytowy jest dodany do układu chłodniczego bez pozbywania się skraplacza. W tej wersji dwa elementy, wymiennik oraz skraplacz, są odpowiedzialne za odprowadzanie ciepła. W pierwszej kolejności wymiennik płytowy odprowadza ciepło do obiegu systemu FLOW. Pozostałe ciepło trafia do skraplacza, który oddaje je do otaczającego powietrza. Takie rozwiązanie daje większe bezpieczeństwo oraz elastyczność w zarządzaniu linią mebli niż w wersji STANDARDOWEJ.

System jest zawsze indywidualnie dopasowywany do potrzeb klientów oraz układu powierzchni sklepowej. Wybór odpowiedniej paczki Dry Coolerowej, dobór średnic systemu rurowego, dopasowanie pracy klimatyzatorów i odpowiednia kalibracja są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania systemu FLOW.

Każda kombinacja urządzeń chłodniczych wymaga dokładnego określenia łącznej mocy cieplnej, tak aby można precyzyjnie dobrać odpowiednią paczkę Dry Coolerową.
                                                      
 

Mniejsza emisja ciepła w sklepie to niższe zapotrzebowanie na klimatyzacje, a to bezpośrednio przekłada się na niższe koszty utrzymania sklepu. Natomiast znacznie większe oszczędności pojawiają się w momencie zintegrowania systemu FLOW z innymi instalacjami sklepowymi.

Wykorzystanie ciepła do ogrzewania sklepu w okresie zimowym lub do podgrzewania wody z sieci wodociągowej. Uzależnienie pracy FLOW oraz klimatyzatorów od pory dnia oraz warunków pogodowych i dodatkowe zintegrowanie ich z systemem oświetleniowym oraz zasłon okiennych to niektóre z metod do osiągnięcia pożądanego efektu synergii między instalacjami i znaczące obniżenie zużycia energii całego budynku.

 

 


Galeria:

Wróć

Urządzenia Plug-in

Urządzenia z wbudowanym agregatem, przeznaczone głównie do mniejszych sklepów. Nie wymagają zewnętrznej instalacji chłodniczej.

Zobacz produkty

Urządzenia remote

Urządzenia opracowane pod zewnętrzny system chłodniczy. Znajdują zastosowanie w każdym sklepie, głównie w super i hipermarketach.

Zobacz produkty

JBG-2 Group:

Polityka prywatności

Polityka prywatności

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.